چرخ های پلی اورتان (PU) محصولی منحصر به فرد است که خاصیت کشسانی چرخ های لاستیکی همراه با مقاومت و دوام چرخ های فلزی را ارائه می دهد. پلی اورتان‌ها در شرایط کاربری خاص، دمای بالای محل کار، مقاومت در برابر تابش، مقاومت در برابر دمای پایین، مقاومت در برابر فرسایش مورد استفاده قرار می گیرند و باعت انعطاف پذیر شدن چرخ ها می شود.

چرخ های پلی اورتان در سایزهای مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرند و در بسیاری از کاربردهای حمل و نقل بسیار برتر از چرخ های لاستیکی ، چرخ های پلاستیکی و چرخ های فلزی است، پلی‌یورتان‌ها به شکل‌های مختلف از جمله فوم‌های نرم، فوم‌های سخت در دنیا و به طور گسترده در دنیای صنعت کاربرد دارند.

 

دلیل انتخاب چرخ های پلی اورتان توسط مهندسین چیست ؟

چرخ های پلی اورتان توسط مهندسان به عنوان جایگزینی برای چرخ های لاستیکی ، پلاستیکی و فلزی انتخاب می شوند زیرا:

مقاوم در برابر سایش:

چرخهای ساخته شده از پلی اورتان نسبت به چرخ های دیگر مقاومت بیشتری در برابر ساییدگی دارند و ثابت شده است که در بسیاری از کاربردهای حمل و نقل بسیار برتر از چرخ های لاستیکی ، چرخ های پلاستیکی و چرخ های فلزی هستند.

مقاوم در برابر روغن و حلال:

چرخ های پلی یورتان مقاومت بسیار خوبی در برابر روغن ها ، حلال ها ، چربی ها ، گریس ها و بنزین دارند.

ظرفیت تحمل بار:

چرخ های پلی اورتان از ظرفیت تحمل بالاتری نسبت به سایر لاستیک های معمولی برخوردار هستند. به دلیل این ویژگی ، این ماده ایده آل برای صنایع سنگین گزینه مناسبی می باشد.

مقاوم در برابر پارگی:

مقاومت در برابر پارگی یکی از پارامترهای چرخ پلی اورتان است که بسیار بهتر از چرخ های لاستیکی است. در نتیجه ، از چرخ های پلی یورتان اغلب به عنوان چرخ های کششی برای کامیون های لیفتراک ، تسمه های محرک ، چرخ های محرک درامز ، کشش رول پوش و در سیستم های مرتب سازی خودکار استفاده می شود.

مقاوم در برابر آب و هوا:

چرخ های پلی اورتان مقاومت برجسته ای در برابر اکسیژن ، ازن ، نور خورشید و شرایط آب و هوایی عمومی دارند.

خواص عالی کاهش صدا:

در محیط هایی که مهندسین خواهان کاهش صدا هستند از پلی یورتان ها استفاده می شود. چرخ های نرم پلی اورتان برای جایگزینی چرخ ها با سطح سخت مانند فلز ، چدن یا پلی آمید برای جلوگیری از صدا و لرزش استفاده می شود.

ویژگی های الکتریکی:

چرخ های پلی اورتان از ویژگی های عایق الکتریکی بسیار خوبی برخوردار هستند

مقاوم در برابر گرما و سرما:

از چرخ های پلی اورتان می توان در دمای 100 درجه سانتیگراد استفاده کرد. در دماهای پایین می توان از چرخ های پلی اورتان تا -20 درجه فارنهایت استفاده کرد.