دستورالعمل ها

شرایط سطحی

بسیاری از اتاق های شرکتها و خانه ها کف سازی شده اند مثلا با چوب یا بتن . سنگ و غیره . هر کفی ممکن است فقط فشار معینی را در هر ۲ میلیمترش اجساس کند . بنابراین , در هنگام انتخاب یک چرخ باید توجه ویژه ای به بارگذاری و آج چرخ مبذول نمود .

در هنگام تردید , میتوانید با تجهیزات تست نمودن مدرن خود سنجشهای قابل اعتمادی را انجام داد .

مقاومت دمایی

گروه صنعتی ولی زاده دارای راه کار بهینه برای تمام نیازمندیها میباشد . از آب و هوای شمالگان قطب شمال یک انبار سرد تا دمای کوره ای یک کارخان نان .

جزییات گسترده دمایی محصولات ما در کاتولوگ و تارنامه موجود میباشد .

ساییدگی

گچی کردن اثر ساییدن مکانیکی چرخ های بارگیری شده است. از این امر نمی توان جلوگیری نمود  بخصوص در تایرهای الاستیک با این وجود می توان با استفاده از مواد شوینده معمولی آنها را از روی کف پاک نمود. شدت ساییدگی به کیفیت لاستیک استفاده شده برای چرخ وابسته است.

شرایط آب وهوایی

برف و یخ میتوانند  نه لزوماً  تعادل چرخ را بر هم بزنند. تجربه نشان می دهد که تغییرات دما و رطوبت بدلیل زنگ زدگی در این اجزا اساساً با فلز روی پوشیده شده کوتاه مدت هر چرخی را غیرقابل استفاده می نماید، اما سطوح اجزای فولادی اند که بدین وسیله پوشش کرومی تاثیر قابل توجهی در حفاظت سطحی خواهد داشت. چنانچه فولاد برای کار شما کافی نیست، در این صورت بهتراست که شما “چرخهای ضدزنگ” انتخاب کنید که از فولاد ضدزنگ ساخته شده اند بهتر است محتاط باشیم تا اینکه بعداً مجبور شویم تأسف بخوریم.

لوازم و اتصالات و متعلقات

لوازم چرخ ها برای دستگاه که باید حرکت کند .

درعمل واسط بین شما و بهینه ترین راه کار را برای هر نیازی فراهم می آورد : طراجی تجهیزات برای وسایلی که چرخ تطبیق میابد قسمت های چفت شونده مانند صفحات , حلقه های گریپ یا محور های پیچ دار .

تناسب و جا شوندگی را مشخص میکند . به علاوه ما برای اهداف و مقاصد ویژه , لوازم و اتصالات قابل انبساط را توصیه میکنیم .

همچنین ما سیستم های قفل شونده را برای تجهیزات قفل مرکزی پیشنهاد میدهیم . اگر به نوع دیگری از اتصالات نیاز دارید با ما تماس بگیرید . شما میتوانید روی ما حساب باز کنید , از ارایه راه کار مختص شما تا ابزار تولید مناسب , فقط کافیست تماس بگیرید .

هدایت الکتریکی

شما نتیجه را میدانید : اگر یک ماده نارسانا مثلا پلاستیک از طریق مالش باردار شود و پتانسیل (ولتاژ) توانایی جریان یافتن به بیرون را نداشته باشد , در این صورت سپس در اولین تماس با زمین است که جسم تخلیه میشود . برای مثال همین امر در زمانی که شما در ماشین را لمس میکنید . با این وجود در برابر این موضوع محافظت شده است . زیرا مقدار مقاومت نشت موجود در هدایت الکتریکی چرخ ها کمتر از ۱۰۰۰۰ اهم است .

یاتاقان و بلبرینگ

هر چرخی بدون یاطاقان های درجه یک بی ارزش است . بنابراین , ما یاطاثانی را توصیه میکنیم که برای استفاده مربوطه بهینه است و شرایط ایمنی لازم را تضمین میکند . در کنار آج , قطر چرخ و یاطاقان مفصل گردنده , یاطاقانهای چرخ توانایی راه رفتن را تعین میکند و بنابراین معین کننده کیفیت چرخ هستند .

با این وجود هر وضعیتی دارای نیازهای متفاوتی میباشد :‌آنهایی که در خانه زیر مبلمان و اثاثیه هستند با آنهایی که در یک بنگاه تجاری هستند متفاوت هستند .

آنهایی که زیر مخازن ز باله هستند یا آنهایی که برای تخت های بیمارستانی استفاده میشوند . تفاوت دارند و چرخ هایی زیر چرخ دستی های خرید در مقایسه با چرخ های مخصوص حمل بار کارهای سنگین در یک کارخانه باید کاملا نیازهای متفاوتی را براورده کنند .

برای هر کاربردی راه کار صحیح را به همراه یاطاقان های بهینه ارایه میکند , مدل های دیگر برای همین دلیل کاربردهای ویژه بنا به درخواست در دسترس هستند . کاربرد مد نظر خود را به ما بگویید و ما به شما خواهیم گفت که چه یاطاقان هایی برای شما بهترین هستند .

یاطاقان های غلطک :‌ در کنار بلبرینگ های سایشی و شیاری , این نوع از یاطاقان های ضدشوک قوی عمدتا برای چرخ های حمل و نقل تجهیزات استفاده میشود . یاطاقان های غلطک بوسیله ارتفاع کم دستگاه , مقاومت نسبتا کم غلطک و ظرفیت بار بالا نسبت به دیگران شناخته میشوند .

سرعت حرکت چرخها با یاطاقان های غلطک نباید از ۴ کیلومتر بر ساعت تجاوز کند ; حدودا معادل سرعت راه رفتن .

یاطاقان های مخروطی : یکی از مهمترین گروه های یاطاقان های غلطکی هستند . مزایای خاص آنها در مقایسه با کیفیت ترین یاطاقان های ساده از استفاده انها از گوی ها نشات میگیرد . که ویژگی های پیشرفته ای را فراهم میکند . با کیفیت ترین نوع بلبرینگ های دقیق , بلبرینگ های دقیق رادیال تک خطی برای یاطاقان ها هستند .

چرخ های دارای این بلبرینگ ها برای بار های بیشینه دارای مقاومت غلطکی پایینی هستند .

یاطاقان های ساده : ساده ترین شکل یاطاقان های چرخ همان یاطاقان های ساده یا سایشی هستند . آنها ضد ش وک بوده و تقریبا تعمیر و نگه داری انها رایگان است و وابسته به ویژگی های موادی ضدخوردگی نیز هستند . ما یاطاقان های ساده را برای چرخ های تجهیزاتی پیشنهاد میکنیم که دارای حجم کمی هستند و مسافتی که طی میکنند کوتاه است .

 

نویزهای حرکت

کف سخت چرخ نرم , کف نرم چرخ سخت . این قانون سرانگشتی ساده میتواند برای تطابق و سازگار نمودن کف و چرخ مورد استفاده قرار گیرد.

یک چرخ سخت ضربات وارده ناشی از ناهمواری کف را مستقیم به بار منتقل میکند.

ما میتوانیم شما را به یک چرخ بدون اختلال سخت مجهر کنیم .

ظرفیت بار

   یک چرخ همیشه باید روی کف بصورتی پایدار و محکم حرکت کند. تا اینجا هنوز این یک تئوری و نظریة تقریباً محض است. چرخها همیشه در سطوح ناهموار، آستانة درها، شیارها و نیز حفره ها مختص راً تماس با کف را از دست میدهند. آنها بطور ناگهانی و غیرمنتظره ای بیش از ظرفیت زیر بار قرار میگیرند یا فقط سه چرخ از چهار چرخ زمین را لمس کرده و مجبورند که کل بار را حمل کنند. این موضوع باید در زمان محاسبة ظرفیت بار مد نظر قرار گیرد. بنابراین فرمول زیر امنیت لازم را برقرار مینماید: تفاوت وزن خالص و وزن ناخالص (وزن ظرف یا بسته بندی) دستگاه به اضافة بار تقسیم بر سه. تمام ظرفیت های بار ارائه  شده در این کاتالوگ مطابق استاندارد اروپایی ۱۲۵۲۶ تا ۱۲۵۳۳ در مورد بارگذاری جنبشی تعیین شده اند. اطلاعات اضافی در مورد ظرفیت تحمل بار استاتیک در صفحة خانگی اینترنتی  ما آورده شده است.

انتخاب چرخ مناسب به صورت سیستماتیک

با یک آنالیز دقیق از شرایط محیطی و کاربردی شما میتوانید به سرعت و براحتی چرخ ایده ال برای محدوده مورد استفاده خود را بیابید. به دلیل وجود حوزه های کاربری متفاوت , روش منحصر بفردی برای انتخاب چرخ مورد نیاز شما وجود ندارد .

با این حال , در مجموع رابطه محکمی بین بسیاری از نیازمندی ها وجود دارد . تمام اجزای محصولات در دسترس در ترکیب های استانداردشان لیست شده اند . ما برای ساده سازی پروسه انتخاب اقدام به ایجاد یک سیستم محصول منطقی نموده ایم .

این سیستم با استفاده از یک حرف و شماره ترتیب تمام ویژگی های چرخ ها را نام گذاری نموده است .

البته , خدمات مشتریان و مدیران فروش ما در انتخاب چرخ به شما کمک میکنند و به سادگی چرخ صحیح را برای شما برمیگزینند .

 هر قدر دقیق تر از شرایط محیطی که چرخ ها باید در آن مورد استفاده قرار گیرند آگاهی داشته باشید به همان نسبت شما بهتر میتوانید در شرایط مربوطه با آنها هماهنگ شوید . بدین صورت میتوان از خرابی زودرس چرخ بدلیل خوردگی , تغییرات سطحی , فقدان استحکام , شکنندگی یا کمبود روان کننده ها و مواد لیزابه جلوگیری نمود .

تطابق و سازگاری محتاطانه تمام این اجزا و مولفه ها ماکزیمم طول عمر را بیمه میکنند .

بنابراین , شما بایستی با دقت بررسی کنید که آیا مواد شیمیایی و تاثیرات محیطی در محل استفاده حضور دارند یا خیر . به علاوه , واکنش مواد وابسته به عواملی دیگری نیز میباشد .

برای مثال مدت و غلطت موارد خورنده و نیز دما و رطوبت هوا . مقادیر ارایه شده در جدول فقط جنبه ی راهنمایی دارند و برای ترکیبات شیمیایی بکار گرفته نمیشوند .

لطفا در موارد خاص تماس بگیرید.

دستور العمل ما کیفیت است

چرخهایی با بیش از ۵۰۰۰ تفاوت جزیی ظریف

بعضی چیزها واقعا فقط مورد توجه اهل سلیقه و ذوق هستند . انتخاب چرخ هایی صحیح ممکن است یک موضوع بسیار حساس و ظریف باشد اما کارکرد در اینجا در مرکز توجه قرار دارد .

مواد مختلف , سطوح مختلف , یاطاقان های گوناگون یا تعداد زیاد اندازه های چرخ نشانه ای از منحصر بفرد بودن همراه دارند .

ویژگی هایی که هر چرخ بایستی آن ها را برآورده کند . ظرفیت بار , شرایط سطح , تاثیرات محیطی , ویژگی های پاکیزگی, و طراحی نیازمندی های مختلف هر جایی که چیزی باید جابجا شود بوجود می آیند که این هم دلیل آن است که چرا ما هم اکنون بیش از ۵۰۰۰ نسخه گوناگون چرخ تولید و وارد میکنیم از چرخ های مبلمان و اثاثیه غیر عادی با طراحی فوق العاده تا چرخ های پلاستیکی برای تخت های بیمارستان تا چرخ های مخصوص کارهای سنگین که بیش از ۱۱ تن را حمل میکنند اگر احساس میکنید که چرخ مورد نیاز شما کمی متفاوت است با ما تماس بگیرید .

ما از طراحی آن چیزی که شما میخواهید خوشحال خواهیم شد.

ایجاد محصول ایده آل که کاملا برای رضایت سلیقه شما طراحی شده است.

کل جهان شیوه های زندگی متفاوتی وجود دارد.
از دارو تا تجارت و صنعت با بیش از ۵۰۰ محصول مختلف برای هر مساله حمل و نقل راه کار سفارشی خاص خود را دارد مهم نیست گه چقدر این مساله تخصصی باشد